Havarijní pojištění

Kalkulace havarijního pojištění online. Srovnejte pojišťovny havarijního pojištění. Uzavření během 5 minut.


Porovnat ceny

Kalkulačka havarijního pojištění

Dříve než začnete porovnávat ceny havarijního pojištění, připravte si malý a velký technický průkaz od vozidla. U stávající pojišťovny si dopředu zjistěte délku bezeškodného období, prověřte úroveň zabezpečení vozidla a odhadněte jeho současnou tržní cenu.

 

Tyto informace budete potřebovat při vyplňování vstupního formuláře. Nenechte se zpočátku odradit větším množstvím požadovaných informací, údaje jsou důležité pro správný výpočet pojistného. K uzavření pojištění je potřeba vyplnit alespoň pole označená červenou hvězdičkou.

 

Kalkulačka havarijního pojištění Vás provede šesti na sebe navazujícími oddíly. Na úplném začátku je nutné vyplnit vstupní formulář. Zde vyberete druh pojištění, vyplníte údaje o pojistníkovi, specifikujete vozidlo, jeho úroveň zabezpečení a odhadovanou současnou tržní cenu.

 

Po odeslání údajů se vám zobrazí výpis nabídek havarijního pojištění jednotlivých pojišťoven, kde si můžete prostudovat parametry konkrétních nabídek. Pokud se vám některá z nabídek líbí, stačí kliknout na tlačítko UZAVŘÍT. V dalších krocích doplníte informace o vozidle, pojistníkovi, v závěrečném shrnutí si překontrolujete zadané údaje, vše odsouhlasíte a zaplatíte pojistné. 

 

TIP: Pokud si současně s havarijním pojištěním sjednáte i povinné ručení, získáváte automaticky slevu ve výši 5 %. Ušetřit můžete i několik tisíc korun!

Maximální ochrana vozidla

Spolu s povinným ručením doporučujeme uzavřít také havarijní pojištění. Pojišťovna Vám pomůže s náhradou škody při zavinění dopravní nehody, v okamžiku odcizení vozidla, jeho poškození na cestách, živelnou událostí nebo vandalem. 

Pojistitelná rizika

Při výběru havarijního pojištění se vyplatí přihlédnout k rizikům, které pojištění kryje. Vozidlo může být poškozeno nebo zničeno při dopravní nehodě (havárii). Pojištění by mělo krýt nejen škody na vozidle či majetku, ale také škody na zdraví a životech cestujících. Škoda vznikne majiteli vozidla i v případě jeho odcizení, živelné události (např. požár, výbuch, pád stromu, povodeň) nebo úmyslným poškozením cizí osobou (vandalismus).

 

Pojišťovny dávají možnost výběru z několika variant havarijního pojištění. Sami si můžete vybrat nejvhodnější kombinaci rizik. Havarijní pojištění může být například v těchto variantách:

 • All Risk - pojištění zahrnující všechna rizika (havárie, živel, odcizení, vandalismus)
 • Havárie a živel
 • Odcizení a živel
 • Odcizení

 

Čím širší pojistné krytí zvolíte, tím vyšší pojistnou ochranu získáte. Šíři pojištění odpovídá i výše pojistného. Zjednodušeně se dá říci, že rizika v kombinaci havárie, živel jsou přibližně o třetinu levnější než pojištění All Risk. Samostatné riziko odcizení je levnější o dvě třetiny než All Risk. 

Volitelná připojištění

Kromě základních rizik (havárie, odcizení, živel, vandalismus) existují i další vedlejší rizika, proti kterým je možné se připojistit.

 

Připojistit si můžete například:

 • Čelní sklo vozidla
 • Zavazadla ve vozidle a věci osobní potřeby
 • Mimořádnou výbavu
 • Dětské autosedačky
 • Úrazové pojištění osob ve vozidle
 • Pojištění zapůjčení náhradního vozidla
 • Rozšířené asistenční služby

 

Za pozornost stojí pojištění GAP, se kterým získáte v případě totální škody nebo odcizení vozidla pojistné plnění ve výši pořizovací ceny nového vozidla. Máte tak dostatek prostředků na pořízení nového vozidla.

 

Ne každá pojišťovna nabízí v základním tarifu zapůjčení vozidla po dobu opravy vozidla po nehodě. V základním tarifu má toto pojištění například Allianz pojišťovna a produkt e-Finance Motor.

Havarijní pojištění

Zatímco sjednání pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení je ze zákona povinné, uzavření havarijního pojištění je zcela dobrovolné. Havarijní pojištění oceníte teprve v okamžik, kdy zaviníte dopravní nehodu, vozidlo vám někdo odcizí, dojde k jeho poškození v souvislosti s živelnou událostí nebo ho poškodí vandal. V těchto situacích se nemusíte obávat vysokých výdajů spojených s opravou či pořízením nového vozidla. Sjednání havarijního pojištění je rozumnou volbou zejména u dražších vozidel, u kterých běžně zaplatíte za rozsáhlejší opravy desítky nebo dokonce stovky tisíc korun.

Na našich stránkách naleznete přehlednou kalkulačku havarijního pojištění, ve které si můžete rychle a pohodlně porovnat nabídky několika pojišťoven. Pokud budete s některou z nabídek havarijního pojištění spokojeni, můžete si vybrané pojištění okamžitě sjednat.

Pokud vám více vyhovuje osobní kontakt s pojišťovacím poradcem, domluvte si schůzku na telefonním čísle 515 555 555 nebo navštivte některou za našich poboček.

Jak uzavřít havarijní pojištění online?

Porovnat a uzavřít havarijní pojištění zvládnete velmi rychle a jednoduše online. Stačí kliknout na odkaz Porovnat a uzavřít online a postupně vyplňovat jednotlivá pole vstupního formuláře. V případě havarijního pojištění budete potřebovat informace o vozidle, které jsou uvedeny v malém a velkém technickém průkazu. Nejvýhodnější havarijní pojištění získáte, pokud dlouhou dobu jezdíte bez nehod a můžete si započítat bonus za bezškodní průběh pojištění. Výši bonusu Vám na požádání sdělí vaše pojišťovna. Vybranou variantu havarijního pojištění stačí označit a dokončit objednávku.    

Asistenční služby

Při výběru pojištění vozidla se vyplatí přihlédnout i k rozsahu asistenčních služeb. Kvalitní asistenční služby oceníte teprve v kritických situacích. Mezi asistenční služby patří například příjezd asistenčního vozidla, oprava, úschova, vyproštění nebo odtah nepojízdného vozidla, odvoz z místa nehody do místa bydliště, zapůjčení náhradního vozidla či zajištění ubytování v místě poruchy. Asistenční služba může pomoci i v případě vybití autobaterie, poškození pneumatik, nedostatku či zamrznutí paliva, ztrátě, zabouchnutí nebo zalomení klíčů v zámku vozidla.

 

Při výběru pojištění sledujte výši limitů a podmínky plnění. Dražší varianty asistenčních služeb poskytují vyšší limity plnění. Základní asistence může například krýt opravu na místě, vyproštění vozidla či odtah do nejbližší autoopravny až do výše 3 tisíc korun. Dražší varianta může být zcela bez limitu. Konkrétní variantu asistenčních služeb vybírejte s ohledem na využití vozidla. 

Řešení pojistné události

V okamžiku pojistné události je nutné zvážit, zda využijete k pokrytí škod havarijní pojištění nebo povinné ručení. Pokud jste viníkem dopravní nehody, škoda byla způsobena živelnou událostí, vozidlo bylo odcizeno nebo poškozeno vandalem, musíte se spolehnout na havarijní pojištění.

 

V případě nezaviněné dopravní nehody jsou škody hrazeny z povinného ručení viníka nehody. Podmínkou ale je, že viník nehody musí mít sjednáno povinné ručení a musí uznat zavinění nehody. Je-li škoda hrazena z povinného ručení viníka nehody, nepřicházíte o získané bonusy. Dejte však pozor, protože u starších vozidel budou pojišťovny poškozené díly hradit v časové hodnotě, to znamená po odečtení amortizace.

 

Z povinného ručení máte navíc nárok na náhradu nákladů za zapůjčení náhradního vozidla, ušlý zisk, bolestné a další. Také máte právo na náhrady spojené s právním zastoupením, pokud pojišťovna do tří měsíců ode dne kdy bylo poprvé uplatněno právo na náhradu škody, škodu nenahradila, popřípadě na náklady spojené s právním zastoupením, pokud pojišťovna neoprávněně odmítla škodu nahradit nebo škodu neoprávněně krátila.

Úspora na pojistném

Při výběru havarijního pojištění se nevyplatí šetřit. Nemalou částku můžete ušetřit úpravou sumy pojistného, změní-li se pojistná hodnota vozidla. Každé vozidlo totiž stárne a jeho hodnota v čase klesá. Pokud budete mít ve smlouvě uvedenou cenu nového vozidla, neznamená to, že do této výše bude pojišťovna plnit. Pojišťovny vždy plní do maximální výše obecné ceny vozidla.

Výpověď pojistné smlouvy

Pokud se rozhodnete změnit pojišťovnu, můžete pojištění vozidla vypovědět nejpozději šest týdnů před koncem pojistného období. Konec pojistného období je datum stanovené v pojistné smlouvě, ke kterému je pojistné splatné.

Články o havarijním pojištění na našem blogu:

Co dělat při dopravní nehodě

Nevěnování se řízení, nesprávné otáčení nebo couvání a nedodržení bezpečné vzdálenosti za vozidlem jsou tři nejčastější příčiny dopravních nehod. Přečtěte si, co dělat, když se stanete účastníky dopravní nehody.

zobrazit celý článek »

Co dělat, když vám ukradnou auto

Marně hledáte auto, které jste včera zaparkovali před domem? Přečtěte si, jak nahlásit krádež vozidla policii a pojišťovně.

zobrazit celý článek »

Jak na pronájem auta v zahraničí

Kdo nejede na dovolenou k moři vlastním autem, může si ho na pár dní vypůjčit v některé z autopůjčoven. Při vyzvednutí vozidla budete potřebovat cestovní doklad, platný řidičský průkaz a kreditní kartu s dostatečným finančním limitem.

zobrazit celý článek »

Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

AXAČSOBe-Finance Motor
Máte dotaz? Kontaktujte nás
Váš dotaz byl úspěšně odeslánDěkujeme za zaslání dotazuposlat další »Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů

Vytiskni stránku Pošli známému
Odkaz byl úspěšne odeslán   poslat další »