Pojištění koní

Sjednejte si pojištění koní. S pomocí tohoto flexibilního pojištění si můžete pojistit koně pro riziko úrazu, nemoci, odcizení nebo například odpovědnosti za škodu.


Mám zájem

Proč si uzavřít pojištění koní

Jejich zakoupení nepatří mezi malé investice; jak koupě, tak i starost o tato zvířata stojí nemalé prostředky. Počet koní v České republice se neustále zvyšuje a přibližuje se postupně 100 tisícům. Většina chovatelů však nemá své zvíře pojištěno a musí někdy méně příjemnou cestou zjistit, že i pojištění koní má své opodstatnění.

 

Porovnáte-li cenu pojištění koní s náklady na jejich pořízení a chov, nejedná se o nikterak velké pojistné. Vyplatí se proto zamyslet, zda náklady při možných problémech nepřesáhnou únosnou mez a nezajistí finanční těžkosti, kterým by šlo pomocí vhodného pojištění zabránit.

Flexibilita pojištění koní

Pojištění koně si můžete sestavit tak, aby bylo přesně na míru Vašemu koni a tomu, k čemu zvíře běžně i méně často užíváte.

Nákaza a živel bývají povinné, připojistit si můžete:

-         úraz

-         operace

-         porodu u klisen

-         nemoc a otrava

-         odcizení

-         náklady léčebných výloh

-         odpovědnost za škodu

 

Právě flexibilita pojištění patří mezi jeho velké výhody, pojištěné máte skutečně jen to, co potřebujete, možností je pojistit koně i na velmi krátkou dobu, například na jediný závod.

Jaké koně lze pojistit

Pojistit si můžete malá hříbata i dospělé koně, koně pro práciina dostihy, do pojištění spadají také osli a poníci. Na výši pojistného má vliv pořizovací hodnota koně či příbuzného zvířete, způsob užití, ocenění a věk. Speciální zmínku si zaslouží pojištění hříběte do půl roku života, přičemž lze pojistit už jako pětiměsíční plod. Toto pojištění se vztahuje na široké spektrum problémů, které se můžou u velmi malého a především nenarozeného koně přihodit.


Kontaktní údaje


Vyplňte prosím následující údaje, abychom Vás mohli kontaktovat s nabídkou pojištění.

Pole označená jsou povinná.Následující údaje jsou nepovinné. Pokud je však vyplníte, budeme Vás moci kontaktovat s podrobněji vypracovanou nabídkou.


Porovnáte nabídku všech následujících pojišťoven

Česká pojišťovnaGenerali